O sphynx

Kanadský Sphynx je nejen velmi mírumilovné, ale také společenské plemeno. Proto každý, kdo si jej chystá pořídit domů, by měl počítat s tím, že se svému sphynxímu kamarádovi bude muset dostatečně věnovat. To znamená vymýšlet hry, zahrnovat ho láskou a nezapomínat na pravidelné čištění oušek. 🙂 Nám se osvědčily kapičky Trixie a Traumapet.

about_sphynx_01

Protože Sphynx miluje výšky, je dobré uzpůsobit jeho hrám i byt. Stačí vyrobit pár poliček, na které by se mohl usadit a mít kolem sebe rozhled, aby mu náhodou něco neuniklo. 🙂 Dále uvítá pořádné zachumlání. U nás místo pelíšků používáme závěsné kapsy na topení a měkké deky, které se dají lépe prát a v zimním období rychleji schnou.

95

Sphynx je doporučován pro alergiky, nicméně není vhodný pro všechny typy alergií. Kočičí alergeny se objevují kromě srsti i ve slinách a kůži. Pro posouzení, zda je pro Vás pořízení Sphynxe tou správnou volbou, je nejlepší konzultace s alergologem. V případě lehkých alergií je pravděpodobné, že si tělo na alergen zvykne (toto byl i můj případ).

MICEK